BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Đoković u finalu Pariza nakon epskog maratona sa Federerom

03.11.2018. god.
Đoković – Federer 2:1 (7:6, 5:7, 7:6). Najbolji srbski teniser Novak Đoković plasirao se u finale mastersa u Parizu pošto je posle maratonskog meča u tri seta savladao Švajcarca Rodžera Federera i obezbedio novo finale u kome mu je rival Rus Karen Kačanov. Meč za titulu igra se u nedelju od 15.00 časova uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a i RTS Planeti.

Novak ima priliku da se domogne pete titule u Parizu. Pose velike borbe nadigrao je starog znanca u njihovom 47. duelu. Bila je ovo Novakova 25. pobeda u međusobnim duelima i njihov najduži meč igran na dva dobijena seta.

Borba se rasplamsala od prvog poena. Publika je mogla da uživa u finalu pre finala, jer su ova dvojica prikazala sve lepote tenisa, bilo je pregršt fantastičnih poena, „nemogućih" poteza, svega onoga što ovu igru čini interesantnom i posebnom. Na kraju naš teniser je iz ovog teniskog klasika izašao kao pobednik.

Novak je bio bolji u prvom setu, propustio je ukupno pet brejk prilika, a protivniku nije dozvolio da se domogne brejk lopte. Ipak set je rešen u taj-brejku. U ovom periodu federer je u dva navrata dolazio do mini-brejka prednosti, ali je naš teniser uspevao da se vrati.

Švajcarac je prvi imao set loptu, nije je iskoristio na servis našeg tenisera, potom je Đoković iskoristio svoju set loptu na servis Federera i osvojio prvi set, 8:6 u taj-brejku.

Na startu drugog seta Novak je propustio dve brejk šanse, već u narednom gemu Federer propusta svoju šansu. Potom je usledio miran period igre u kome su oba tenisera lako osvajala svoje servise.

Novu brejk priliku Đoković je prpustio u jedanaestom gemu. Kada se očekivalo da će i ovaj set biti rešen u taj-brejku, Federer je napao Novakov servis i iskoristio prvu od dve vezane brejk i set lopte i stigao do izjednačenja, 7:5 u drugom setu.

Spektakulan tenis viđen je u trećem setu. Ponovo nije bilo brejka pa je pobednig morao da bude određen posle novog taj-brejka. Naš teniser je ušao motivisano dok je Federeru popustila koncentracija pa je Đoković ubedljivo dobio taj-brejk 7:3 i došao do pobede posle ovog maratonskog duela.

U borbi za trofej u Parizu Novak Đoković će se sastati sa Rusom Karenom Kačanovim, meč je na programu u nedelju od 15.00 časova. Direktan prenos je na našem Prvom programu, strim je na RTS Planeti, a tok meča pratite na našem portalu.